Choď na obsah Choď na menu
 


Krásne

5. 6. 2008

 

VIANOČNÉ POHĽADNICE A KARTIČKY NA DARČEKY S MOTÍVOM PATCHWORK

Chcel by si potešiť svojich kamarátov peknými a originálnymi pohľadnicami? To vôbec nie je ťažké a už vôbec nie drahé. Čo budeme potrebovať: Výkresy nožnice pastelky alebo fixy alebo farby obyčajnú ceruzku pravouhlé pravítko možno aj: kúsky látky, alebo farebného papiera... A

TROCHU TRPEZLIVOSTI PATCHWORK: Patchwork je technika zošívania kúskov látok. Vyvíja sa už dlhé roky a počas jej vývoja šikovné ženy vytvorili mnoho vzorov. Tu máš príklady niektorých vzorov, ale pokojne si vymysli aj vlastné. Vzory sú väčšinou poskladané iba zo štvorcov, trojuholníkov a niekedy z obdĺžnikov. Sú to pravidelné geometrické vzory.

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

Ako nato:

1.Odstrihni si výkres vo veľkosti pohľadnice alebo darčekovej kartičky.

2.Vyber si vzor. Môžeš si navrhnúť aj vlastný. Ak sa rozhodneš, že Tvoj vzor bude vhodnejší, urobíš dobre, ak si vzor najprv nakreslíš na štvorčekový papier a až potom ho prekreslíš na pohľadnicu.

3:Ak už si si vybral vzor, rozmysli si, či bude lepšie umiestniť ho na pohľadnici do stredu, alebo bude krajší v hornej časti či v dolnej časti plochy. Pravítkom si vymeraj presný štvorec, aby si ho umiestnil pekne a presne.

4:Pomocou pravítka si prekresli všetky čiary vo vzore. Každé políčko opatrne vyfarbi pastelkou alebo fixou, alebo aj tenučkým štetcom. Na jednu pohľadnicu si vyber len jednu možnosť. (len pastelky, alebo len farby...)

5:Pekné je vystrihnúť si všetky štvorčeky a trojuholníčky z látok alebo farebného papiera a potom ich nalepiť. Táto technika je však dosť náročná, ak chceš, aby boli všetky kúsočky poriadne prilepené.

!HOTOVO!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nádhere!!!!

(Losos, 10. 6. 2008 20:04)

Skásim si to niekedy aj ja urobiť!!!!!!!!!!!!A aj super stránka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
=))))))))))))))))